TR | EN
Bölüm Başkanından

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programını Kazanan Değerli Öğrenciler,

Öncelikle sizleri, bu programın ilk öğrencileri olduğunuz için tebrik ediyor ve üniversite hayatınızın başarılarla dolu geçmesini temenni ediyoruz. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği programı; coğrafya, tarih ve vatandaşlık bilgisi gibi ayrı disiplinlerin bir arada harmanlandığı bir programdır.

Sizler, öğrenci olarak girdiğiniz bu bölümden dört yılın sonunda birer eğitim neferi olarak ayrılacaksınız. Bu süreçte; çok okuyarak, çok araştırarak ve çok çalışarak bilişsel olarak heybenizi doldururken bir birey olarak kendinizi tanımayı, nasıl öğrendiğinizi ve nasıl öğreteceğinizi fark etmeyi de unutmamalısınız.

Bu programdan mezun oluncaya kadar, en az bir yabancı dili iyi derecede öğrenmeyi, değişim programlarımızdaki fırsatları takip ederek en az bir kez yurt dışına çıkabilmeyi ve bu alanda çok iyi araştırma yapabilir hale gelmeyi de hedeflemelisiniz.

Bizler, bölümümüz öğretim üye ve elemanları olarak, fakültemiz ve üniversitemizin olanakları ile sizlerin her zaman yanında olacağız ve kendinizi geliştirmenize, en iyisi olmanıza yardımcı olacağız.  

Bölümünüze hoş geldiniz!  smiley